priezvisko Tančibok

Čo vieme o priezvisku Tančibok?

Tančibokovci mali asi veľký vplyv na kraj, keď na mape môžme nájsť potok Tančibok za Plaveckým štvrtkom a severnejšie nad Rudavou aj Tančibocké vršky. Na mape sa dajú nájsť dva mlyny Tančibok jeden na Rudave a druhý na spomínanom potoku Tančibok. V neposlednom rade sa tu tiež nachádza osada Tančiboky.

Stále však toho veľa nevieme napríklad, kto bol prvý Tančibok? Ako vzniklo toto meno (prečo)? Mali tie dva mlyny bratia alebo otec a syn? Kto je Martin Tančibok(*1869– † )? Pokúsme sa spolu zodpovedať tieto otázky. Dúfame, že tento článok aj naše spoločne poznatky budu rásť, a že aj ty nám pomôžeš s obsahom a spýtaš sa svojho otca na svojho pradeda. Pekný súhrnný článok môžete nájsť na stránkach obce Studienka.  http://www.obecstudienka.sk/osady-patriace-obci/tanciboky/

V budúcnosti by sme chceli spolu s tvojou pomocou vybudovať rodinný rodokmeň. https://www.rodokmen.com tu je viacej Slovákov alebo https://www.familysearch.org   Nie sme mormoni, aj keď veríme v Boha, ale práve Mormoni majú zadarmo prístupné historické záznamy, ako krsty, svadby a úmrtia, aj na Slovensku sa dajú pohodlne spárovať s rodokmeňom. Určite sa ozvy, keď sa chceš zapojiť , dozvedieť sa viac alebo sa podeliť o zaujímave informácie. Aj keď nie si Tančibok, ale zaujíma ťa história, alebo máš v rodine Tančiboka tak sa ozvy.

Máš už vlastný email tvoje meno @tancibok.sk ?